Adaptacja przedszkolna cz.2.

W pierwszej części artykułu poleciłam Wam trzy godne uwagi książki, które wspierają dziecko w przedszkolnej adaptacji (możesz go przeczytać klikając TUTAJ). Dzisiaj polecę Wam kolejne trzy świetne tytuły!

Kuba w przedszkolu

„Kuba w przedszkolu” J. Świercz

Ta książka jest nowością na rynku i muszę przyznać, że kiedy przeczytałam ją po raz pierwszy, byłam zachwycona! Jest w niej wszystko, co powinno być w książce wspierającej przyszłego przedszkolaka.

Mały czytelnik może zobaczyć jak wygląda przedszkole, poznać panujące w nim zasady oraz przyjrzeć się bliżej planowi dnia. Co więcej, może dowiedzieć się, że emocje, które przeżywa w związku z nową sytuacją są ważne i że ma prawo wyrażać wszystkie swoje potrzeby.

Więcej o książce możecie przeczytać w jednej z moich ostatnich recenzji, klikając TUTAJ.

A jak książka wygląda w środku, możecie podejrzeć w poniższej karuzeli (przewija się automatycznie :))


Maks idzie do przedszkola

„Maks idzie do przedszkola”, Ch. Tielmann, S. Kraushaar, Wyd. Media Rodzina

Ten tytuł może wydawać się niepozorny, ale uwierzcie mi, że jest warty uwagi. 🙂 Książka krok po kroku przeprowadza nas przez wszystkie etapy przedszkolnej przygody, począwszy już od kompletowania wyprawki.

Pierwszy dzień w przedszkolu ukazany jest jako pozytywne doświadczenie – bohater nie może się go doczekać i bardzo szybko adaptuje się do nowej sytuacji.

Dodatkowo na uwagę zasługuje pewne przełamanie stereotypów, bo głównego bohatera do przedszkola odprowadza tata a w przedszkolu spotkamy również opiekuna – pana Krzysia.

Więcej możecie przeczytać w mojej recenzji, klikając TUTAJ.


Kolorowy świat. W przedszkolu

„Kolorowy Świat. W przedszkolu”, Wyd. Egmont

Nie od dziś wiadomo, że książeczki z ruchomymi elementami zwykle cieszą się u dzieci dużym powodzeniem. 🙂 Znajdziecie tutaj otwierane okienka, elementy do przesuwania paluszkiem oraz elementy, które można obracać.

Tekst napisany jest krótkimi zdaniami i w prosty sposób opisuje jak wygląda zwykły dzień w przedszkolu. Na ilustracjach z kolei możemy dostrzec wiele szczegółów, które mogą być podstawą do rozmowy o różnych aspektach przedszkolnej rzeczywistości.

Bliżej możecie przyjrzeć się książce w jednej z moich recenzji, klikając TUTAJ.


Podsumowując 🙂

„Kuba w przedszkolu” wesprze Waszą pociechę emocjonalnie oraz przystępnie przedstawi przedszkolną rzeczywistość.

„Maks idzie do przedszkola” przeprowadzi Was krok po kroku przez wszystkie etapy przygody z przedszkolem oraz będzie wydatkiem na każdą kieszeń. 🙂

„Kolorowy świat. W przedszkolu” będzie idealna książką dla młodszych dzieci, które lubią brać aktywny udział w czytaniu.

Mam nadzieję, że wśród przedstawionych propozycji znajdziecie dla swojej pociechy odpowiednią i wspierającą lekturę. 🙂 A po więcej inspiracji oraz po wiedzę na jakie książki warto uważać zapraszam Was na mój Instagram.