Niepodległość – jak to wyjaśnić dziecku? Zbliża się 11 listopada czyli Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, który co roku przypomina nam, jak ważna jest wolność i nasze wspólne korzenie. Niestety nie jest to święto o którym łatwo jest opowiedzieć – szczególnie maluchom, dla których pojęcia takie jak „niewola” czy „zabory” są zupełnie niezrozumiałe. Jak zatem […]Czytaj dalej…
Blog
Książki dla dzieci o śmierci i stracie bliskich: Jak pomóc dziecku zrozumieć trudne tematy
Zbliżają się 1 listopada czyli czas, w którym wspominamy naszych bliskich, odwiedzamy groby i wracamy myślami do chwil spędzonych razem. Dla nas, dorosłych, to moment refleksji i zadumy, natomiast dla dzieci temat śmierci może być trudny do zrozumienia i pełen niejasności. Dlaczego rozmowy o śmierci są ważne?Dzieci, szczególnie te najmłodsze, często mają trudności z pojęciem […]Czytaj dalej…
Najlepsze jesienne książki dla dzieci – wspólne czytanie na chłodne wieczory
Jesień to pora, kiedy coraz częściej zostajemy w domu. Za oknem jest szaro i deszczowo, więc nic dziwnego, że zamiast spacerów po parku, wybieramy ciepły koc, kubek herbaty i… książki! Myślę, że śmiało można stwierdzić, że jesień to idealny moment, żeby wraz z dzieckiem przenieść się w kolorowy świat opowieści. Zaletą takich czytelniczych wieczorów jest […]Czytaj dalej…
Najlepsze książki o chorowaniu dla dzieci przedszkolnych i żłobkowych – jak pomóc dziecku pokonać strach przed wizytą u lekarza?
Jesień to czas, kiedy dzieci szczególnie często łapią infekcje. Katar, kaszel czy gorączka to codzienność wielu rodzin w tym okresie. Maluchy często obawiają się wizyt u lekarza, co potęguje ich stres. Na szczęście istnieją książeczki, które pomogą zrozumieć dziecku, co się dzieje podczas choroby, jak wygląda wizyta u lekarza, oraz jak oswoić lęki z nią […]Czytaj dalej…
Najlepsze książki dla trzylatków – Odkryj wartościowe tytuły, które wciągną Ciebie i Twojego malucha!
Z doświadczenia wiem, że czytanie z trzylatkami to zupełnie nowy etap. W przeciwieństwie do prostych książeczek dla najmłodszych, książki dla trzylatków zaczynają wciągać zarówno dziecko, jak i rodzica. Fabuła jest bardziej złożona, bohaterowie mocniej rozrysowani – jednym słowem – jest ciekawiej! Czytanie staje się powoli Waszą wspólną rozrywką, z której także Ty czerpiesz radość, dając […]Czytaj dalej…
Książki dla dzieci 2+ – jak wybrać te, które wspierają rozwój i bawią?
Wybór książeczek dla dzieci powyżej 2. roku życia na pierwszy rzut oka wydaje się prosty – przecież półki w księgarniach uginają się od kolorowych okładek i ciekawych tytułów. Jednak kiedy przychodzi co do czego, łatwo się zagubić w gąszczu tak wielu propozycji. Wybierając książeczki warto też pamiętać, że na tym etapie życia dzieci chłoną nowe […]Czytaj dalej…
Najlepsze książeczki dla dzieci w wieku 0-2 lata: wspieraj rozwój maluszka od pierwszych dni
Czytanie z dziećmi od pierwszych dni ich życia to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaką możemy im dać. Książeczki dla dzieci w wieku 0-2 lata nie tylko bawią, ale także wspierają rozwój maluszków na wielu poziomach. Zdecydowanie warto od najmłodszych lat wprowadzać maluchy w świat książek! No dobrze, ale dlaczego to takie ważne? Chodź, opowiem Ci […]Czytaj dalej…
Spotkanie autorskie w Hopsakach
Dziewczyny z Hopsaków, (…) poprosiły mnie o dołączenie do jednego z wydarzeń i to na dodatek… w formie prelegentki. 🙂 […]Czytaj dalej…
Zapowiedź: „Tina. Dzień z Tatą” i „Tina nie lubi przegrywać”
Nowe przygody Tiny na horyzoncie! Jest mi niezmiernie miło przedstawić dwie nowe książki mojego autorstwa, które będą miały premierę już w tym roku, w ramach prowadzonego przeze mnie wydawnictwa Wielokropki. Oto „Tina. Dzień z Tatą” oraz „Tina nie lubi przegrywać” Oba tytuły są kontynuacją serii o Tinie – rezolutnej dziewczynce, którą mogliście poznać w mojej […]Czytaj dalej…
Babcia zapomina, dziadek choruje, babcia umarła – najlepsze książki poruszające trudne tematy w relacjach z dziadkami
Dobre relacje dziadków z wnukami to prezent, który dziecko otrzymuje na całe życie. W końcu nikt nie opowie bajki tak ciekawie, jak dziadek i nikt nie przyrządzi tak pysznego kakao, jak babcia. Z czasem jednak relacje z babcią czy dziadkiem ulegają powolnej przemianie – dziadkowie nie mają już tyle siły, co wcześniej, zmagają się z […]Czytaj dalej…