Książka wspierająca w adaptacji do żłobka? Proszę bardzo! :)

Dziś wychodzę na przeciw wszystkim przyszłym żłobkowiczom (i ich rodzicom:)! Przyznam szczerze, że jest to jedyna książka, jaką znalazłam, która jest dedykowana do adaptacji żłobkowej.


Spot rozpoczyna swój pierwszy dzień w żłobku. Wspólnie z rówieśnikami bawi się na podwórku, gra na bębenku oraz słucha książeczek czytanych przez panią nauczycielkę. Na koniec dnia okazuje się, że Spotowi żłobek bardzo się spodobał i już nie może doczekać się kiedy znów w nim zawita.


Na karuzeli poniżej możesz zobaczyć jak książeczka prezentuje się wewnątrz (zdjęcia przewijają się automatycznie:)

Jak przystało na książkę dla maluszków tekstu jest niewiele a ilustracje są proste, dzięki czemu dziecku będzie łatwiej skupić się na przedstawionej treści. Podoba mi się, że Autor zadbał też o element pokazania żłobkowej rzeczywistości, wspominając o wieszaczkach na ubrania.

Wiadomo, że tak prosta książka nie będzie w stanie wyczerpać tematu, jakim jest pierwszy dzień w żłobku. Myślę jednak, że może być podstawą do zainteresowania dziecka tematem oraz porozmawiania o żłobkowej rzeczywistości.

Poza tym, nie musicie ograniczać się jedynie do przeczytania zapisanego tekstu – oglądając ilustracje możecie sami stworzyć taką historię, która Wam odpowiada! 🙂

PS w najbliższym czasie pokażę Wam całą listę książek o przedszkolu, które możecie wykorzystać również do adaptacji żłobkowej! 🙂