Biologia dla przedszkolaka – zabawnie i pomysłowo!


Dzisiaj mam dla Was książkę, która zachwyciła mnie od samego początku. Wiecie, że lubię książki, które przemycają wiedzę – i ta taka właśnie taka jest.


Przesuń palcem w lewo i zobacz więcej ilustracji! 🙂


Na samym początku poznajemy całą Rodzinkę Narządów, niezbędnych do funkcjonowania ludzkiego organizmu: Serduszko Stefan, Żołądek Zenek, Mózg Albert, Siostry Kości, Bracia Mięśnie, Bracia Płuca, Siostry Nerki, Dwunastnica Dorotka, Ząbek Tadzio, Krwinki oraz Mitochondria.

Następnie dowiadujemy się czegoś o każdym z bohaterów, np. o tym że Bracia Płuca sąsiadują bezpośrednio z Serduszkiem (lewe Płuco mieszka z Serduszkiem pod jednym dachem, natomiast Płuco prawe ma własny dom zaraz obok). Na ilustracji z kolei widzimy jak Płuca Jarek i Marek nadmuchują baloniki, które Krwinki zanoszą Serduszku.

Oprócz tego jak funkcjonują poszczególne Narządy, dowiadujemy się także jak my możemy im pomagać oraz jakie zachowania mogą im szkodzić.

(Tutaj akurat nie do końca podoba mi się przekaz, który nakłania do UNIKANIA słodyczy, chipsów itp. Zdecydowanie wolałabym, gdyby było wspomniane o zachowaniu odpowiedniej równowagi w diecie)


Ogólnie muszę przyznać, że ilustracje naprawdę pomysłowo i zabawnie oddają schemat działania Rodzinki Narządów. 🙂
Słownictwo czasami bywa trochę trudniejsze (np. kwestia kwasowości, zasadowości itp.), dlatego młodsze dziecko może z czasem być znużone dłuższą lekturą. Nie mniej jednak uważam, że nawet samo oglądanie książki (np. z komentarzami rodzica), poznanie narządów ludzkich jest warte zachodu! 🙂

Może nie powinnam się przyznawać, ale sama nie wszystko wiedziałam, także i rodzic może się lekko doszkolić. 😛