Jak podróżować z dzieckiem i przy tym nie osiwieć? :P


Przede wszystkim przygotuj się mentalnie –  podróż z dzieckiem (lub dziećmi) NIE BĘDZIE wyglądała taka jak podróż zanim zostałaś mamą. Po prostu nie ma na to szans!

Czy to znaczy, że będzie gorzej?
Myślę, że niekoniecznie, ale na pewno będzie INACZEJ! 🙂

Od razu chciałabym Ci napisać, że tęsknota do „czasów sprzed dziecka” i spokojnego podróżowania jest w porządku! To naturalne i nie musisz się z tego powodu obwiniać! <3

Zamiast tego po prostu przygotuj się na nową rzeczywistość i spróbuj zrobić to w taki sposób, abyś Ty także czuła się dobrze!


Jak ułatwić wspólne podróżowanie?

🟣 Zaplanuj regularne przystanki (najlepiej takie, gdzie będzie można wyjść z samochodu i się poruszać, np. przy placu zabaw czy przy kawiarni z ogródkiem).

🟣 Jeżeli czeka Was bardzo długa podróż, możecie rozplanować ją na dwie tury – z jednorazowym noclegiem. Dzięki temu maluchowi łatwiej będzie znieść podróż a przy okazji zwiedzicie nowe miejsce. 🙂

🟣 Zapoznaj dziecko ze środkiem lokomocji  – jeśli to będzie Wasza pierwsza podróż pociągiem czy samolotem, porozmawiajcie o tym wcześniej, obejrzyjcie książeczki czy krótki filmik w internecie.

🟣 Zaopatrzcie się w przekąski, które dziecko zna i lubi (możesz zaangażować dziecko wcześniej w ich przygotowanie!) 🙂

🟣 Przed wyjazdem zróbcie wspólnie listę zabawek, które zabierzecie w podróż. Najbardziej polecam książeczki mniejszego formatu, kolorowanki wodne, zagadki Czuczu, ulubioną maskotkę czy gry, które nie posiadają wielu elementów, np. karty do gry w „Piotrusia”.

🟣 Przygotujcie ulubioną muzykę i audiobooki! 🙂 Dzieci naprawdę potrafią się zasłuchać a Ty w tym czasie będziesz mogła chwilę odetchnąć!

🟣 I przede wszystkim pamiętaj, że Ty tez jesteś ważna!

Nie zapomnij o jedzeniu dla siebie i zabierz ulubioną książkę (a nuż dziecko zaśnie i uda się przeczytać jeden rozdział). Polecam tez zabrać słuchawki do telefonu – kiedy będziesz miała dość, będziesz mogła na chwilę „uciec” w ulubioną muzykę czy podcast. 🙂

A jeśli chciałabyś ułatwić sobie czas przed podróżą (jak wiadomo pakowanie się z dzieckiem nie należy do najłatwiejszych zadań), pobierz darmową kartę pracy! 🙂

Dzięki niej Twoje dziecko sprawnie i samodzielnie spakuje się na wyjazd (istnieje duża szansa, że nie postanowi przy tym zabrać ze sobą połowy domostwa! :P).

POBIERAM DARMOWĄ KARTĘ PRACY

Pobierając kartę pracy, zapisujesz się na listę osób zainteresowanych wakacyjnymi audiobookami dla dzieci, które premierę będą miały 21. czerwca! Tylko osoby zapisane na listę zainteresowanych będą mogły kupić audiobooki 20 zł taniej (do 5. lipca)!